Katarína Gulai - Najhoršia

Katarína Gulai - Najhoršia

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

... nie som žiadna hrdinka a už vôbec nie hlavná. Šestnásťročná Adriana má pocit, akoby bola neviditeľná. Svet je pre ňu bojiskom, na ktorom sa snaží prežiť bez podpory najbližších a v neprestajnej snahe vyhovieť často protichodným očakávaniam rodiny, školy aj spoločnosti. Namiesto úspechu sa utvrdzuje v presvedčení, že je pre každého najhoršia. Prejavia sa u nej príznaky depresie, no o tej nič netuší, a tak bojuje, ako vie – aj sebapoškodzovaním. Okoliu ostáva jej vnútro skryté, zveruje sa iba denníku.

11,90 € s DPH

EAN: 9788055171852

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Ikar

Zobudila som sa a nevládala som vstať. Nie tak klasicky v zmysle, že by sa mi nechcelo ísť do školy. Každé ráno sa mi nechce a každé ráno nadávam na sprostý budík. Dnes to bolo iné. Akoby mi niekto v noci vybral z tela baterky, a tak sa vôbec nedobili.
Samozrejme, že som sa z postele nakoniec vytrepala, veď naši by dostali hysák a určite by nepochopili, že sa mi pokazil akumulátor. Sama som tomu nerozumela.
No tak, Adriana, opakovala som si v duchu. Rob niečo, veď je to len ďalší deň. Hýb sa.
Hýbala som sa, aj keď veľmi pomaly. To, čo mi bežne ráno trvalo päť minút, som teraz zvládla za desať, a tak sa niet čo čudovať, že som len-len stihla autobus. Aj zo zastávky som sa ťahala do školy dvakrát dlhšie než zvyčajne.
Bolo mi zle. Cítila som sa unavená, vyčerpaná, chcela som spať. Aspoň dva mesiace. Nemala som náladu na sprostých spolužiakov ani na sprostých učiteľov, ani na nič. Chcela som len, aby ma niekto vypol a nechal v režime standby.

Autor: Katarína Gulai
Vydavateľ: Ikar
Jazyk: slovenský
Väzba: Viazané
Počet strán: 240
Formát: 132 x 206 mm
EAN: 9788055171852
Rok vydania: 2020

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.