Franci Rabinek Epstein - Francina vojna

Franci Rabinek Epstein - Francina vojna

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Strhujúce spomienky nadanej módnej návrhárky, ktorá prežila druhú svetovú vojnu.Francina vojna predstavuje svedectvo neuveriteľne silnej mladej ženy, ktorá vydržala hrôzy holokaustu a napriek útrapám prežila. Jej boj sa však kapituláciou Nemecka v roku 1945 neskončil. Čakali ju ešte dlhé roky začleňovania sa do spoločnosti, ktorá mala v porovnaní s ňou len okrajovú skúsenosť s nacistickými zverstvami.

10,55 €

11,73 € Zľava 1,18 €

EAN: 9788055172019

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Ikar

V lete 1942 deportovali nacisti dvadsaťdvaročnú Židovku Franci Rabinekovú do Terezína, koncentračného tábora a geta vzdialeného šesťdesiatpäť kilometrov od Prahy. Bol to začiatok jej trojročnej cesty z Terezína do Osvienčimu-Brezinky, odkiaľ putovala do pracovného tábora v Hamburgu a napokon do Bergenu-Belsenu.
Franci sa v tábore preslávila ako módna návrhárka, ktorá pri výbere na nútené práce oklamala doktora Mengeleho, keď tvrdila, že je elektrikárka. Zariskovala, čo ju pri selekcii dostalo na pravú stranu medzi šťastlivcov, ktorým bol dopriaty náskok pred smrťou. Vo svojich spomienkach úprimne a otvorene, ba miestami aj vtipne opisuje temné roky, ktoré strávila v ženskom väzení.

Autor: Franci Rabinek Epstein
EAN: 9788055172019
Jazyk: slovenský
Počet strán: 264
Formát : 135 x 206 mm
Rok vydania: 2020
Pôvodný názov: Franci´s War
Originál: angl.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.