Armand Bulwa - Ako som prežil Buchenwald

Armand Bulwa - Ako som prežil Buchenwald

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Aron Bulwa má len desať rokov, keď sa v jeho rodnej židovskej štvrti v poľskom Piotrkówe prvý raz objavia nacisti a premenia ju na geto. So zdesením sleduje, ako jeho rodina a známi trpia pod nadvládou krutých strážcov a ako je v gete čoraz menej ľudí. Po strašných zážitkoch sa postupne dostane do dvoch pracovných táborov, až ho napokon deportujú do koncentračného tábora Buchenwald, kde zotrvá tri mesiace. Vojnu prežije ako jediný z celej rodiny.Po nej sa ocitá vo Francúzsku – krajine, ktorú vôbec nepozná. Získa nové meno Armand a snaží sa znovu postaviť na vlastné nohy. Po celý čas ho však prenasledujú dve otázky:Ako to, že práve on prežil, keď toľko ľudí zahynulo? A aký má vôbec život ešte zmysel?

11,61 € s DPH

12,90 € s DPH Zľava 1,29 €

EAN: 9788081642319

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Vydavateľstvo Motýľ

„Večer na tretí deň viacerí z nás, muži a deti, dostali rozkaz vyjsť zo synagógy a postaviť sa do radov. Pod dohľadom esesákov sme smerovali do lesa Rakow neďaleko mesta. Bola zima. Pôdu a stromy zakrýval sneh. V lese na nás namierili guľomety a esesáci nám rozdali lopaty. Mali sme kopať jamy. Trvalo nám to niekoľko hodín. Každý´ z nás popri odhadzovaní zeminy zmiešanej so špinavým snehom myslel na to iste: Nútia nás vykopať si vlastne hroby. Keď skončime, zabijú nás a hodia do jám, ktoré sme vykopali vlastnými rukami."

Autor: Arnaud Bulwa
EAN: 9788081642319
Jazyk: slovenský
Počet strán: 160
Formát : 138 x 207 mm
Rok vydania: 2020
Pôvodný názov: Apres les Bois des Hertes
Originál: fran.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.