Mas Victoria - Bál šialených žien

Mas Victoria - Bál šialených žien

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Každý rok sa v polovici pôstneho obdobia koná v ústave pre choromyseľné ženy netradičný bál. Celý Paríž sa v tento večer oddáva tónom valčíka a polky v spoločnosti žien v maskách kolombín, cigánok, vojakov či mušketierov. Dve sály – na jednej strane mentálne zaostalé dievčatá a epileptičky, na druhej hysterky, pomätené ženy a maniačky. Tento bál nie je nič iné ako jeden z najnovších experimentov doktora Charcota, ktorý sa snaží urobiť z chovankýň v Salpetriere normálne ženy. Eugénie, Louise a Genevieve sa ocitli medzi nimi a Victoria Masová vo svojej prvotine vyrozprávala ich pohnuté osudy, ktorými poukazuje na postavenie žien v 19. storočí.

12,51 € s DPH

13,90 € s DPH Zľava 1,39 €

EAN: 9788055173214

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Ikar

Ukážka z textu

Rozrušená Eugénie vystúpi, brat ju nasleduje. Keď už stojí na zemi, zdvihne zrak k impozantnej budove, pred ktorou zastali. Na priečelí otvorenej a oblúkovitej brány sa vynímajú dva kamenné stĺpy. Nad nimi je do kameňa vyryté „Sloboda, Rovnosť, Bratstvo" . V strede je veľkými čiernymi písmenami na bielom podklade vytesaný nápis „Nemocnica Salpetriere". Spod arkády v diaľke vidno na začiatku vydláždeného chodníka ešte skľučujúcejšie pôsobiacu stavbu – akoby pohlcovala všetok priestor naokolo – a nad ňou sa čnie tmavá a veľkolepá kupola. Eugénie cíti srdce až v krku. Ani sa nestihne otočiť a otcova ruka jej zovrie rameno.
„Nebudeme o tom diskutovať, dcérenka."
„Otec... Nerozumiem."
„Stará mama mi všetko povedala."
Dievčine sa zatočila hlava. Nohy ju nevládzu niesť, pocíti ďalší dotyk, to ju nežnejšie za druhú ruku chytí starší brat. Zdvihne hlavu k otcovi, chce niečo povedať, ale nejde to. Otec na ňu pokojne pozerá – a ten pokoj ju desí viac ako prudkosť, ktorú mával vždy v pohľade.
„Nehnevaj sa za to na starú mamu. Nemohla si také tajomstvo nechať pre seba."
„Nevymýšľam si, prisahám..."
„Tak či onak, na tom nezáleží. Veci, o ktorých si jej hovorila, u nás doma nemajú miesto."
„Prosím vás, vyhoďte ma z domu, pošlite ma do Anglicka, hocikam, len nie sem."

Autor: Mas Victoria
EAN: 9788055173214
Jazyk: slov.
Počet strán: 224
Formát : 135 x 207 mm
Rok vydania: 2020
Pôvodný názov: Le Bal des folles
Originál: franc.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.